Po Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 1918 metais gyvybiškai svarbu buvo sukurti modernią teisinę valstybę, kuri taptų solidžia užsienio valstybių partnere ir gebėtų tvarkytis savo šalies viduje, remdamasi įstatymais, nepriklausomais teismais, advokatūra, prokuratūra bei būriu profesionalių teisininkų. Vienas pirmųjų iššūkių buvo teisinė kalba, kurią reikėjo visų pirma sukurti, o jau tik tada išmokti.

Scenarijaus autorius Rimvydas Valatka ir režisierė Giedrė Genevičiūtė akcentavo kad šis projektas ne tik primena faktus, bet ir analizuoja įvykių, nulėmusių Lietuvos teisinės valstybės vystymąsi, priežastis bei pasekmes.

Ketvirtojoje dokumentikos ciklo „Teisingumo keliu“ laidoje pasakojama apie pirmuosius atkurtos Lietuvos nepriklausomybės gyvenimo metus, teisėkūros procesus, kūrybines kančias, diskusijas ir netgi politines rietenas. Šioje dalyje prisimintas ir „Motieka ir Audzevičius“ įkūrėjas Kazimieras Motieka bei jo įtaka, kuriant pagrindinį šalies įstatymą.

„Jo drąsa, ryžtas ir užsispyrimas buvo išskirtiniai. Jam nebuvo svarbi minios nuomonė, buvo svarbus jo supratimas, kad jis daro tai, kuo tiki. Jam svarbu, kad projektas būtų užbaigtas, pasiektas rezultatas. Jis drąsiai ėmėsi kartu su kitais tuometiniais lyderiais atkurti Lietuvos nepriklausomybę, drąsiai dirbo, nebijodamas išsakyti savo nuomonės, kuriant Konstituciją, pačią valstybę, o vėliau ir kuriant Lietuvos advokatūrą“, – laidoje sakė Ramūnas Audzevičius.