Kazimiero Motiekos fondas įkurtas siekiant padėti gabiausiems Lietuvos talentams teisės ir meno srityje. „Kazimieras Motieka buvo išskirtinė asmenybė, kuri mus mokė lyderystės ir atkaklumo. Rugsėjo pradžioje atsisveikinę su savo ilgamečiu partneriu ir kontoros įkūrėju, nusprendėme jo atminimui įkurti fondą, kuris padėtų talentingiausiems teisės ir meno specialybių studentams siekti aukštumų profesinėje srityje. Teisė ir menas buvo dvi K. Motiekos aistros, kurioms jis skyrė didelę savo gyvenimo dalį“, – sakė advokatų kontoros „Motieka ir Audzevičius“ partneris Ramūnas Audzevičius.

Nuo 2023 m. mokslo metų pradžios fondas skirs stipendijas Vilniaus universiteto (VU) Teisės fakulteto ir Mykolo Romerio universiteto Teisės mokyklos doktorantams. Pagal iš anksto nustatytus kriterijus teisės profesionalų komisija atrinks geriausių disertacijų autorius, kuriems bus skiriamos premijos.

Advokatų kontora „Motieka ir Audzevičius“ jau daugiau kaip dešimt metų skiria stipendijas gabiems VU Teisės fakulteto studentams. „Kazimieras Motieka ilgus metus buvo Vilniaus universiteto tarybos pirmininkas, reikšmingai prisidėjo prie universiteto pokyčių transformacijos laikotarpiu. Labai tikimės, kad nauja iniciatyva steigti Kazimiero Motiekos fondą atvers kelius naujoms iniciatyvoms“, – dėl fondo įkūrimo džiaugėsi VU rektorius prof. Rimvydas Petrauskas.

VU Teisės fakulteto dekanas prof. dr. Tomas Davulis įsitikinęs, kad K. Motiekos asmenybė, vertybės ir veikla papildomai motyvuos ir įkvėps studentus siekti pačių aukščiausių asmeninio ir profesinio tobulėjimo tikslų.

Kolegoms iš Vilniaus universiteto pritarė ir Mykolo Romerio universiteto (MRU) Teisės mokyklos dekanė prof. dr. Lyra Jakulevičienė: „MRU Teisės mokyklos ilgametis bendradarbiavimas su advokatų kontora „Motieka ir Audzevičius“ skiriant stipendiją geriausiam teisės studijų pirmakursiui yra itin svarbus jauniems žmonėms, kurie skatinami dar studijų metu siekti geriausių rezultatų. Ši partnerystė su žymiais teisės praktikais padeda suteikti studijoms realumo ir geriau parengti studentus praktiniam teisininko darbui, ugdyti vertybes ir skatinti lyderystę. Tikime, kad partnerystė su kuriamu fondu prisidės prie jaunų žmonių lyderystės teisės mokslinių tyrimų srityje ir kartu kurti vertę Lietuvai ir pasauliui“.

Dar viena Kazimiero Motiekos fondo stipendija bus skiriama Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) muzikos ir jos atlikimo meno studentams. „Kazimieras buvo klasikinės muzikos gerbėjas ir nuolatinis Lietuvos nacionalinės filharmonijos, Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro lankytojas, todėl Fondas muzikos talentų ugdymui taip pat skirs didelį dėmesį“, – sakė R. Audzevičius.

Stipendijos jauniesiems muzikams LMTA bus skiriamos konkurso būdu, surengiant viešą pretendentų pasirodymą. „Paskatinti jaunuosius talentus – graži įkuriamo Kazimiero Motiekos fondo iniciatyva, sudarysianti dar vieną galimybę mūsų studentams išbandyti savo pasirengimą ir atskleisti meninius gebėjimus. Toks dėmesys motyvuoja toliau tobulėti, sudaro geresnes sąlygas jauniesiems muzikams ruoštis didžiosioms scenoms, skleisti profesionaliojo meno vertybes mūsų šalies publikai ir garsinti Lietuvos vardą pasaulyje“, – sakė LMTA rektorė doc. dr. Judita Žukienė.

„Mylėkite savo gimtąjį lopšį Lietuvą. Auginkite tautos protus, sugebančius dirbti, valdyti ir ginti Lietuvos reikalus taip, kad ji būtų saugi, klestėtų ir kad joje visiems būtų gera gyventi. <…> Būkite veržlūs, drąsūs, protingi ir teisingi Lietuvos kūrėjai.“ Šie K. Motiekos žodžiai, pasakyti 1991 m. kreipiantis į Lietuvos jaunimą, taps Kazimiero Motiekos fondo moto.